Safe drive

Podnoszenie kwalifikacji związanych z bezpieczeństwem na drogach przynosi wiele wymiernych efektów. Szkolenia z zakresu bezpiecznej jazdy proponowane są kierowcom, którzy chcą udoskonalić styl jazdy i nauczyć się odpowiednich reakcji na zagrożenia, a także kierowcom zawodowym, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoje, innych uczestników ruchu drogowego i przewożonego ładunku. W naszej ofercie specjalistycznych kursów znajdą Państwo szkolenia dotyczące jazdy defensywnej, jazdy ekonomicznej i zagrożeń drogowych, które mają na celu podwyższenie umiejętności kierowania pojazdem w zróżnicowanych warunkach pogodowych i w nieprzewidywalnych sytuacjach na drodze.

Proponujemy Państwu szkolenie bezpiecznej jazdy (z ang safe driving) w trakcie którego nauczą się Państwo odpowiednio reagować na zagrożenia, wykorzystywać potencjał swojego samochodu do unikania niebezpieczeństwa, a także zachowania spokoju w trakcie sytuacji wymagających racjonalnego i trzeźwego myślenia. Kurs ten ma na celu zapoznanie uczestników ruchu drogowego z przyczynami i skutkami kolizji i wykształcenie u kierowców intuicyjnego przewidywania niebezpieczeństw związanych z ruchem drogowym, a także z zachowaniem innych uczestników ruchu ulicznego. Szkoleni składa się z etapu teoretycznego i dwóch części praktycznych, podczas których oceniane będą zdolności kierowcy i wdrażane metody jazdy pro aktywnej.

Organizujemy także kurs jazdy ekonomicznej, związany z dążeniami do jak najbardziej ergonomicznego wykorzystania możliwości technicznych pojazdów, w celu redukcji kosztów paliwa i zminimalizowania zagrożeń dla środowiska naturalnego. Szkolenie jazdy ekonomicznej powstało w oparciu o najnowsze regulacje prawne i o zasady eliminacji wysokiego współczynnika spalin, które negatywnie wpływają na kondycję przyrody. W trakcie zajęć teoretycznych uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jaki jest wpływ odpowiedniego hamowania i redukcji biegów na zużycie paliwa. Dodatkowo zaznajomią się z podstawowymi założeniami eko – jazdy i będą mogli wypróbować je w praktyce, wraz z doświadczonym instruktorem.

Dodatkowo w naszej ofercie znalazł się specjalistyczny kurs związany z doskonaleniem techniki jazdy. Celem kursu jest korekta negatywnych nawyków i zamiana ich w pozytywne przyzwyczajenia, wykorzystywane w trakcie prowadzenia samochodu. Kursanci będą mogli spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanej płycie poślizgowej, która imituje śliską nawierzchnię drogi. Kurs wykształca odpowiednią postawę kierowcy za kierownicą i uczy wykorzystywania systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego dostępnych we współczesnych pojazdach. W trakcie kursu zostaną przeprowadzone zajęcia z jazdy slalomem, jazdy po śliskim kręgu, jazdy na trolejach, przejazdu zakrętu z zmieniającą się nawierzchnią i z awaryjnej zmiany pasa ruchu. Wszystkie te elementy mają wpływ na udoskonalenie stylu jazdy i wzrost bezpieczeństwa na drogach.

Kursy przeprowadzane są w grupach, lub indywidualnie z danym Klientem. W naszym ośrodku pracują wyszkoleni instruktorzy, którzy z chęcią udzielą Państwu rad dotyczących bezpiecznej jazdy. Posiadamy bogate materiały szkoleniowe, a zajęcia odbywają się w sali wyposażonej w najnowszy sprzęt ułatwiający naukę. Podczas wykładów korzystamy z multimedialnych prezentacji i filmów instruktażowych, które ułatwiają proces przyswajania wiedzy. Nasz ośrodek jest miejscem przyjaznym kierowcą, niezależnie od wieku i stażu. Serdecznie zapraszamy!