Doskonalenie techniki jazdy

Podstawą uczestnictwa w ruchu drogowym jest dostosowanie się do obowiązujących zasad, zachowanie wysokiej kultury i umiejętność przewidywania zagrożeń na drodze. Dobry kierowca powinien cechować się opanowaniem, racjonalnym myśleniem i powinien umieć skupić swoją uwagę na najdrobniejszych elementach, które mogą zakłócić płynność ruchu na ulicach. Wykształcenie u kierowców odpowiednich reakcji i postaw jest nie tylko kwestią doświadczenia, ale także uczestnictwa w różnych szkoleniach z zakresu doskonalenia technik jazdy.

Nasz ośrodek szkoleniowy organizuje zaawansowane kursu doskonalenia techniki jazdy, przeznaczone dla firm, jak i osób indywidualnych. Program kursu koncentruje się na takich elementach jak:

  • odpowiednia pozycja za kierownicą;
  • ergonomia pracy kierowcy;
  • zasady prawidłowej techniki jazdy;
  • prawidłowe wykorzystanie systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego w współczesnych pojazdach;
  • technika wykonywania manewrów drogowych;
  • utrzymanie kontroli nad pojazdem w skomplikowanych sytuacjach drogowych;

Szkolenie składa się z 4 etapów. Na każdym etapie wykorzystywane są nowoczesne urządzenia i specjalistyczne ćwiczenia pomagające opanować umiejętności bezpiecznego i ekonomicznego prowadzenia samochodów.

I etap szkolenia składa się z następujących ćwiczeń: prawidłowe przyjmowanie pozycji za kierownicą; jazda slalomem; szybka praca rąk na kierownicy; jazda po kręgu poślizgowym; jazda na trolejach, wykorzystanie hamulców abs na śliskiej nawierzchni; pokonywanie zakrętu z różnicą nachylenia i nawierzchni; awaryjna zmiana pasa ruchu; alko-test; próba sprawnościowa na czas.

II etap szkolenia jest bardzie zaawansowany. Program zakłada prowadzenie takich ćwiczeń jak: – Slalom na drugim biegu na płycie poślizgowej; doskonalenie szybkiej pracy rąk na kierownicy; doskonalenie umiejętności jazdy po śliskiej nawierzchni; hamowanie abs z omijaniem przeszkód; hamowanie na zakręcie; prawidłowe pokonywanie sekwencji zakrętów o różnej nawierzchni; asymetryczny slalom na płycie poślizgowej; pokonywanie sekwencji zakrętów na wzniesieniu.

W trakcie III etapu uczestnicy szkolenia będą uczestniczyć w następujących zajęciach: szybki slalom na płycie poślizgowej; dynamiczny przejazd zakrętów o zmiennej nawierzchni; jazda szosowa; omijanie serii przeszkód na suchej i śliskiej nawierzchni; poślizg na prostej w jeździe szosowej; jazda na trolejach na czas.

Najtrudniejszy IV etap zakłada skomplikowane ćwiczenia takie jak: – szybki slalom na płycie poślizgowej; dynamiczny przejazd zakrętów o zmiennej nawierzchni; jazda szosowa na specjalnym torze; kontrola poślizgu; wyprowadzanie pojazdu z poślizgu nadsterownego; kontrolowany obrót samochodu o 360 stopni.

Od umiejętności kierowców w głównej mierze zależy stan bezpieczeństwa na drogach. Lepsza znajomość podstaw techniki jazdy ma wpływ na szybszą reakcję na istotne zagrożenia. Kurs polecany jest w szczególności osobom, które zawodowo zajmują się prowadzeniem pojazdów mechanicznych, choć w szkoleniu mogą uczestniczyć także osoby, które pragną jedynie skorygować błędy w technice jazdy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności jazdy i chcą zwiększyć swój potencjał w ruchu drogowym.